Edith Hagedoren-Meuwissen: 'Mensen informeren over de mogelijkheden van hulpmiddelen'

Ik ben ergotherapeut en jarenlang werkzaam geweest als Wmo-adviseur. Daardoor weet ik wat er speelt in de praktijk. Veel mensen met een beperking weten niet dat zij hun beperking kunnen compenseren met hulpmiddelen. Mijn streven is dat iedereen met een beperking het product tot zijn beschikking heeft dat voor hem het meest geschikt is, rekening houdend met de wettelijke mogelijkheden.

Bezig met

  • Het verbeteren van de informatievoorziening over hulpmiddelen 
  • Ontwikkelen van protocollen gebaseerd op functiegerichte indicatiestelling
  • Deskundigheidsbevordering rondom hulpmiddelen

Verdiensten

  • De Vilans Hulpmiddelenwijzer
    De Vilans Hulpmiddelenwijzer bevat onafhankelijke informatie over meer dan 10.000 hulpmiddelen. Hoe ziet het hulpmiddel er uit, waar kun je het voor gebruiken, voor wie is het geschikt en waar moet je op letten als je het product aanschaft?
  • Rifa Basisrichtijn Hulpmiddelenzorg
    Rifa is een basisrichtlijn die het mogelijk maakt om protocollen te ontwikkelen voor verstrekking van hulpmiddelen volgens de functiegerichte aanspraak. Dit wil zeggen dat de cliënt in principe recht heeft op de meest ‘adequate oplossing’. Meer over protocollen voor de hulpmiddelenzorg en Rifa
  • Training ‘Een hulpmiddel helpt’
    Deze training heeft als doel om het hulpmiddelengebruik te stimuleren. De training is vooral bedoeld voor dienstverleners die in contact komen met mensen die nog geen zorg ontvangen, maar wel gemak kunnen hebben van hulpmiddelen, zoals ouderenadviseurs en praktijkondersteuners in de huisartsenpraktijk. Meer over de training 'Een hulpmiddel helpt'.