Werken met persoonlijke plannen
Opdrachtgever
Stichting De Passerel
Looptijd
April 2011 - oktober 2011
Aanleiding
De Passerel werkt al geruime tijd met persoonlijke plannen en voldoen daarmee aan de eisen die externe partijen stellen. Maar De Passerel is op zoek naar méér. Hoe kun je ervoor zorgen dat het niet alleen een extern nut bedient, maar vooral ook intern bijdraagt aan betere kwaliteit?
Opdracht
De Passerel heeft Vilans gevraagd het werken met de huidige systematiek een nieuwe impuls
te geven. Uitgangspunt is dat het voor medewerkers zo aantrekkelijk en eenvoudig mogelijk moet zijn en aansluit bij hun werk. Anders gezegd, dat het werken met het persoonlijk plan vanuit een intrinsieke in plaats van een extrinsieke motivatie gebeurt.
Doelgroep
Begeleiders
Aanpak
Analyse huidige situatie
Er worden drie focusgroepen georganiseerd met medewerkers:
- om het huidige format door te spreken
- om de attitude van medewerkers te onderzoeken
- om de gevonden verbeterpunten te formuleren en aan te scherpen
Opstellen Pakket van Eisen
De Passerel kan dit pakket van eisen gebruiken voor de aanbesteding en opdrachtverlening voor de ontwikkeling van een digitaal systeem dat aansluit op de behoeftes en wensen van de organisatie.
Verbeteren
In deze fase stelt De Passerel twee werkgroepen samen:
- een werkgroep om documenten, werkwijzen, protocollen aan te passen of te ontwikkelen
- een werkgroep die het plan gaat promoten onder het motto: ‘Kunnen we het echt niet leuker maken?’
Format testen en aanpassen
Het eerste format wordt op kleine schaal getest in een panel van medewerkers die niet betrokken zijn geweest bij de totstandkoming.
Implementeren
De implementatie kan de reeds bestaande cyclus volgen. Bijvoorbeeld door geruime tijd voor de bespreking ruimte te bieden om te leren werken met het nieuwe format. Waar nodig worden informatiebijeenkomsten/trainingen georganiseerd. Medewerkers uit de werkgroep kunnen coach worden: zij benaderen actief hun collega’s en bieden ondersteuning aan.
Contactpersonen
Marjolein Herps en Zafanja Hartog, programmamedewerkers Kwaliteit en Innovatie Gehandicaptenzorg bij Vilans



