Harmen Jonker
Adviseur

Harmen
Jonker

Adviseur

Harmen Jonker werkt bij Vilans mee aan de Hulpmiddelenwijzer. Hij stelde een internationale classificatie op met eenduidige terminologie voor hulpmiddelen en technologie (ISO 9999). Daarnaast ontwikkelde hij ‘Hulp bij hulpmiddelen’; een tool waarmee zorgmedewerkers systematisch problemen kunnen signaleren en oplossingen met de inzet van hulpmiddelen kunnen vinden.

Langer zelfstandig

Veel mensen kunnen met hulpmiddelen en technologie langer zelfstandig wonen. Het betekent ook dat ze minder gebruik maken van mantelzorgers en professionals. Belangrijk in een tijd waarin het zorgaanbod schaarser en duurder wordt. Goede informatie over de mogelijkheden is dus belangrijk en een voorwaarde om mensen met beperkingen zelfredzaam te houden.

Objectieve informatie toegankelijk maken

Rond 1980 was die informatievoorziening bedroevend. Dat plaatste mensen onnodig in een afhankelijk positie. Gelukkig dacht een aantal collega’s er net zo over. Met hen heb ik eraan bijgedragen om betere en objectievere kennis over hulpmiddelen breed beschikbaar te maken, zowel nationaal als op Europees niveau.

Maar ook bewegen vind ik belangrijk. Zeker bij oudere mensen, met of zonder beperkingen. Het is essentieel voor een betere kwaliteit van leven. Om dat te bevorderen beschreef ik goede voorbeelden voor het activeren van cliënten door zorgorganisaties.

Kwaliteit, veiligheid en bruikbaarheid

Ik heb zelf een lichamelijke beperking waardoor ik moeilijk loop. Ik weet dus uit de eerste hand welke kennis en informatie mensen nodig hebben (ook mensen die zorg leveren) om goed en veilig te leven en te werken. Iedereen moet gemakkelijk objectieve informatie over hulpmiddelen en technologie kunnen vinden. Zo verbeteren we de kwaliteit, veiligheid en bruikbaarheid en maken we de leefomgeving toegankelijker.

In team Kennispleinen met Harmen

Hilair Balsters
Hilair
Balsters

Senior adviseur Senior adviseur

h.balsters@vilans.nl

Bekijk profiel

Annemieke Hoogland
Annemieke
Hoogland

Online specialist Online specialist

a.hoogland@vilans.nl

Bekijk profiel

Dirk van Bussel
Dirk
van Bussel

Online specialist Online specialist

d.vanbussel@vilans.nl

Bekijk profiel

Christel van den Hoven
Christel
van den Hoven

Communicatieassistent kennispleinen Communicatieassistent kennispleinen

c.vandenhoven@vilans.nl

Bekijk profiel

Judith Oosterom
Judith
Oosterom

Adviseur Kennispleinen Adviseur Kennispleinen

j.oosterom@vilans.nl

Bekijk profiel

Merel Schrama
Merel
Schrama

Coördinator team online specialisten Coördinator team online specialisten

m.schrama@vilans.nl

Bekijk profiel

Monique de Boer
Monique
de Boer

Online specialist Online specialist

m.deboer@vilans.nl

Bekijk profiel

Lisa Delmée
Lisa
Delmée

Junior Adviseur Kennispleinen Junior Adviseur Kennispleinen

l.delmee@vilans.nl

Bekijk profiel

Tom van Boekholt
Tom
van Boekholt

Communicatieassistent kennispleinen Communicatieassistent kennispleinen

t.vanboekholt@vilans.nl

Bekijk profiel

Iris Kleerekooper
Iris
Kleerekooper

Adviseur kennispleinen Adviseur kennispleinen

i.kleerekooper@vilans.nl

Bekijk profiel

Marjan Hurkmans
Marjan
Hurkmans

Senior kennisnetwerker Senior kennisnetwerker

m.hurkmans@vilans.nl

Bekijk profiel

Betsy Albers
Betsy
Albers

Teamleider Kennispleinen Teamleider Kennispleinen

b.albers@vilans.nl

Bekijk profiel

Judith van Lier
Judith
van Lier

Senior adviseur Senior adviseur

j.vanlier@vilans.nl

Bekijk profiel

Willy Calis
Willy
Calis

Senior adviseur Senior adviseur

w.calis@vilans.nl

Bekijk profiel

Johanneke van der Bijl
Johanneke
van der Bijl

Adviseur kennispleinen Adviseur kennispleinen

j.vanderbijl@vilans.nl

Bekijk profiel

Manon Metselaar
Manon
Metselaar

Programmamedewerker Programmamedewerker

m.metselaar@vilans.nl

Bekijk profiel

Rinske Boomstra
Rinske
Boomstra

Senior medewerker Senior medewerker

r.boomstra@vilans.nl

Bekijk profiel

Annemieke Koning
Annemieke
Koning

Adviseur kennispleinen Adviseur kennispleinen

a.koning@vilans.nl

Bekijk profiel

Lisa Bal
Lisa
Bal

Online specialist Online specialist

l.bal@vilans.nl

Bekijk profiel

Aenne Werner
Aenne
Werner

Senior adviseur kennispleinen Senior adviseur kennispleinen

a.werner@vilans.nl

Bekijk profiel

Lex Godthelp
Lex
Godthelp

Online marketeer Online marketeer

l.godthelp@vilans.nl

Bekijk profiel

Karlijn Kwint
Karlijn
Kwint

Senior adviseur kennispleinen Senior adviseur kennispleinen

k.kwint@vilans.nl

Bekijk profiel

Joëlle Spoelder
Joëlle
Spoelder

Communicatieassistent kennispleinen Communicatieassistent kennispleinen

j.spoelder@vilans.nl

Bekijk profiel