Naomi Driessen
Adviseur

Naomi
Driessen

Adviseur

'Zorg is geen regie overnemen, maar samen kijken naar de mogelijkheden'

Een persoon is meer dan zijn of haar beperkingen. Centraal staan zijn of haar mogelijkheden en niet de ziekte. Iedereen moet zelf de mogelijkheid krijgen om ondanks een beperking zelf beslissingen te maken, eigen regie te behouden en te doen wat hij of zij het leukste vindt. Positieve Gezondheid is een concept wat mij hierin inspireert en handvatten biedt om de zorg en ondersteuning aan te laten sluiten bij de mens in plaats van andersom. 

Het goede gesprek

Om goede zorg te verlenen staat voor mij het ‘goede gesprek’ centraal. Geen aannames maken over wat de cliënt wel of niet wilt, maar het navragen. Met aandacht luisteren naar mensen. Het ‘goede gesprek’ levert onder andere op dat cliënten tevredener zijn, omdat zij zich gehoord voelen.

Stap voor stap veranderen

Veranderen van gewoonten in de zorg is geen gemakkelijke opgave. Ik ben ervan overtuigd dat veranderingen altijd mogelijk zijn. Voorwaarde is wel dat voorafgaand aan verandering er bewustwording moet zijn. Daarna kunnen stap voor stap veranderingen plaatsvinden. Uiteraard met vallen en opstaan.

Wapenfeiten

  • Werkzaam geweest in de langdurige zorg van huishoudelijk hulp en restauratief medewerker tot receptioniste. 
  • Bacheloronderzoek naar het werken met Positieve Gezondheid, uitgevoerd bij Vilans.
  • Studeerde Health Care Management aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en heeft in haar masterscriptie onderzoek gedaan naar de samenwerking in dementienetwerken.
  • Is gedreven om de zorg samen met partijen in de gezondheidszorg persoonsgerichter te maken.

In team Persoonsgerichte zorg met Naomi

Marjolein Herps
Marjolein
Herps

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

m.herps@vilans.nl

Bekijk profiel

Justine Aeneae Venema
Justine
Aeneae Venema

Administratief medewerker Administratief medewerker

j.aeneaevenema@vilans.nl

Bekijk profiel

Stephan Hermsen
Stephan
Hermsen

Senior adviseur Senior adviseur

s.hermsen@vilans.nl

Bekijk profiel

Tara Koenders
Tara
Koenders

Senior Adviseur Senior Adviseur

t.koenders@vilans.nl

Bekijk profiel

Jeroen Havers
Jeroen
Havers

Senior adviseur Senior adviseur

j.havers@vilans.nl

Bekijk profiel

Martijn Simons
Martijn
Simons

Senior adviseur Senior adviseur

m.simons@vilans.nl

Bekijk profiel

Lotte Bergen
Lotte
Bergen

Junior adviseur Junior adviseur

l.bergen@vilans.nl

Bekijk profiel

Stannie Driessen
Stannie
Driessen

Directeur Advies & Implementatie Directeur Advies & Implementatie

s.driessen@vilans.nl

Bekijk profiel

Janneke Haan
Janneke
Haan

Adviseur Innovatie en onderzoek Adviseur Innovatie en onderzoek

j.haan@vilans.nl

Bekijk profiel

Cynthia Hofman
Cynthia
Hofman

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

c.hofman@vilans.nl

Bekijk profiel