Dementie

De zorg voor mensen met dementie is complex. Samen ontwikkelen we kwalitatief goede dementiezorg in uw regio, netwerk of organisatie.

Onze adviseurs voor Dementie

Margreet Reitsma
Margreet
Reitsma

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

m.reitsma@vilans.nl

Bekijk profiel

Tara Koenders
Tara
Koenders

Senior Adviseur Senior Adviseur

t.koenders@vilans.nl

Bekijk profiel

Karen Jansen
Karen
Jansen

Senior communicatiemedewerker Senior communicatiemedewerker

k.jansen@vilans.nl

Bekijk profiel

Jeroen Havers
Jeroen
Havers

Senior adviseur Senior adviseur

j.havers@vilans.nl

Bekijk profiel

Rinske Boomstra
Rinske
Boomstra

Senior medewerker Senior medewerker

r.boomstra@vilans.nl

Bekijk profiel

Cynthia Hofman
Cynthia
Hofman

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

c.hofman@vilans.nl

Bekijk profiel

Sandra Suijkerbuijk
Sandra
Suijkerbuijk

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

s.suijkerbuijk@vilans.nl

Bekijk profiel

Jan Willem Bloemen
Jan Willem
Bloemen

Senior communicatieadviseur Senior communicatieadviseur

j.bloemen@vilans.nl

Bekijk profiel

0 - 0

Wat is Dementie?

Dementie is de verzamelnaam voor ongeveer 50 hersenziekten waarvan de ziekte van Alzheimer de meest voorkomende is. 270.000 mensen in Nederland hebben dementie. Doordat wij steeds ouder worden, neemt dit aantal toe. De verwachting is dat in 2040 meer dan een half miljoen Nederlanders de hersenziekte hebben. Op dit moment is genezing van dementie nog niet mogelijk. Wel wordt er veel onderzoek gedaan.

Dementie is zeer ingrijpend, voor degenen die het krijgen, maar ook voor hun families en vrienden. Wij en veel andere organisaties streven ernaar de kwaliteit van leven te verbeteren van mensen met dementie en hun omgeving. Want op dat terrein is veel mogelijk. We doen onderzoek, we adviseren en proberen de dementiezorg in Nederland te verbeteren.