Nieuwe werkinstructie: Urine testen met dipslide
Nieuwe achtergrondinformatie: Kweken
Laatst bijgewerkt op: 16-02-2026
Met Mijn Vilans Protocollen heb je direct toegang tot zorgprotocollen wanneer dat nodig is. Dagelijks werkt het team van professionals aan de ontwikkeling en het updaten van de protocollen. Op deze pagina vind je het overzicht van de laatste wijzigingen.
Wil je direct inloggen op Mijn Vilans Protocollen? Dat kan op de inlogpagina Mijn Vilans Protocollen.
Team Mijn Vilans Protocollen houdt rekening met nieuwe ontwikkelingen, richtlijnen en publicaties. En met nieuwe materialen op het gebied van voorbehouden, risicovolle handelingen en andere handelingen. Kennis en kritische opmerkingen uit de zorgpraktijk worden gebruikt om de protocollen te verbeteren.
Nieuwe werkinstructie: Urine testen met dipslide
Nieuwe achtergrondinformatie: Kweken
Nieuwe werkinstructies
Nieuwe achtergrondinformatie:
Alle werkinstructies en achtergronddocumenten zijn gecontroleerd op actualiteit en beter leesbaar gemaakt. Het klaarmaken van een spuit met NaCl 0,9% is verwijderd uit de werkinstructies waar dit van toepassing is. De werkinstructies gaan nu uit van een kant-en-klare spuit NaCk 0,9%.
De achtergrondinformatie 'Gebruiksinstructies infuuspompen' en 'Gebruiksinstructies insulinepompen' zijn gecontroleerd op actualiteit. De volgende pompen zijn verwijderd uit de lijst, omdat deze niet meer leverbaar zijn:
De volgende pomp is toegevoegd:
De volgende werkinstructies zijn gecontroleerd op actualiteit en beter leesbaar gemaakt:
De werkinstructie ‘Adrenaline injecteren met een voorgevulde injectiepen’ is geactualiseerd. Na het injecteren van de injectiepen moet de pen stevig tegen het bovenbeen worden gehouden. Doe dat zo lang als de bijsluiter voorschrijft.
De volgende werkinstructies zijn geüpdatet:
De volgende achtergronddocumenten zijn gecontroleerd op actualiteit en beter leesbaar gemaakt:
|
Het achtergronddocument ‘Continu glucosewaarden meten’ heeft een update gehad. De informatie over Continue Glucose Monitoring en Flash Glucose Monitoring is aangepast. Het verschil tussen deze groepen sensoren zit niet meer in de werking maar in de prijs. De volgende achtergronddocumenten zijn gecontroleerd op actualiteit en beter leesbaar gemaakt:
De werkinstructie ‘Sensor verwisselen bij continu glucosewaarde meten’ is nu geschikt voor het aanbrengen van een sensor met de volgende systemen: Dexcom G7, Dexcom ONE+, Freestyle Libre 2, 2 plus, 3 en 3 plus en Medtronic Guardian 3 en 4. Aan de aandachtspunten is toegevoegd om na te gaan of je persoonlijke beschermingsmiddelen moet gebruiken. De werkinstructie ‘Bloedglucosewaarde meten via vingerprik’ is gecontroleerd op actualiteit en beter leesbaar gemaakt. Aan de aandachtspunten is toegevoegd om na te gaan of je persoonlijke beschermingsmiddelen moet gebruiken. |
Alle achtergrondinformatie zijn geactualiseerd en beter leesbaar gemaakt. Er zijn geen inhoudelijke wijzigingen.
De volgende achtergrondinformatie zijn verwijderd:
De volgende achtergrondinformatie hebben een nieuwe titel:
De titel van het achtergronddocument ‘Continu glucosewaarden meten en sensoren’ is aangepast naar ‘Continu glucosewaarden meten’.
De titel van de werkinstructie ‘Neus-, keel-, oog-, perineum- en rectumkweek’ is aangepast naar ‘Neus-, keel-, oog-, oor-, perineum- en rectumkweek’.
De titel van de achtergrondinformatie ‘Urine opvangen voor onderzoek’ is aangepast naar ‘Urineonderzoek’.