Naar hoofdinhoud Naar footer

Deel deze pagina via:

Stel je vraag aan

Zorgaanbieders innoveren met steun van Menzis Zorgkantoor en Vilans

Gepubliceerd op: 02-11-2026

Menzis Zorgkantoor slaat de handen ineen met Vilans, de kennisorganisatie voor zorg en ondersteuning. Met de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst starten zij een meerjarige samenwerking. Het doel is zorgaanbieders te ondersteunen bij het verbeteren en vernieuwen van hun zorg. Zo werken ze samen aan zorg die ook in de toekomst goed, betaalbaar en beschikbaar blijft.

De langdurige zorg staat voor grote uitdagingen: de vraag naar zorg groeit, terwijl er steeds minder zorgprofessionals zijn. Vernieuwing is nodig, maar het is voor zorgaanbieders niet altijd makkelijk om een goed idee om te zetten in de praktijk. Daar willen Menzis Zorgkantoor en Vilans bij helpen.

'We willen zorgaanbieders de ruimte geven om te vernieuwen, juist ook in een vroeg stadium. Met Vilans hebben we een partner die weet wat werkt in de praktijk', zegt René Groot Koerkamp, directeur van Menzis Zorgkantoor.

Pionieren met nieuwe zorg

Menzis Zorgkantoor pioniert met een selecte groep zorgaanbieders die een volledig nieuw product, nieuwe dienst of nieuw zorgproces willen ontwikkelen. Het gaat om vernieuwingen die nog niet breed beschikbaar zijn en nog volop in ontwikkeling zijn. Een voorwaarde is dat zorgaanbieders de innovatie samen ontwikkelen met minstens één andere zorgaanbieder of maatschappelijke partner, zoals een gemeente of onderwijsinstelling. Ze onderzoeken de effecten en wat nodig is om de innovatie later breder in te zetten. De volledige voorwaarden staan in het inkoopbeleid van Menzis Zorgkantoor.

Ondersteuning van Vilans

Vilans ondersteunt zorgaanbieders, afgestemd op wat ze nodig hebben: van praktische kennisproducten en een lerend netwerk tot ondersteuning op maat. 'Zorgaanbieders zitten vol goede ideeën, maar de stap van idee naar praktijk is vaak groot. Met onze kennis over verbeteren en innoveren helpen we hen die stap te zetten. Ik ben blij dat we dat samen met Menzis Zorgkantoor kunnen doen', zegt Erwin Bleumink, lid van de raad van bestuur van Vilans.

Verwachting

Eind november verschijnen de eerste kennisproducten op de website van Menzis Zorgkantoor. Begin 2027 start een lerend netwerk voor zorgaanbieders met een contract bij Menzis Zorgkantoor, met 8 bijeenkomsten over verbeteren en innoveren. De samenwerking loopt tot en met 2029.

Inschrijven nieuwsbrief

Met onze nieuwsbrief blijf je wekelijks op de hoogte van alle trends en ontwikkelingen in de langdurige zorg.


Voor meer informatie over de verwerking van persoonsgegevens, zie onze privacyverklaring.