Lian Stouthard
Onderzoeker

Lian
Stouthard

Onderzoeker

Om mensen langer thuis te laten wonen moeten we ook werken aan het gezond maken van wijken

Iedereen wil het liefste zo lang mogelijk in zijn of haar eigen omgeving wonen en zich daar thuis voelen. Dit geldt voor u en mij, maar ook voor mensen met een zorgvraag en/of ondersteuningsbehoefte. Als onderzoeker bij Vilans verdiep ik mij in wat er in een gemeente, wijk of buurt gedaan kan worden om iedereen zo lang mogelijk prettig en veilig thuis te laten wonen. Hierbij richt ik mij op de inwoner zelf, denk aan ouderen en gezinnen waar complexe ondersteuningsvragen spelen, maar ook op de (beleidsmatige)inrichting en uitvoering van de zorg en ondersteuning door gemeenten en zorgorganisaties. Integrale zorg en domeinoverstijgend samenwerken zijn hierin voor mij sleutelwoorden.

De vragen die hierin voor mij centraal staan zijn hoe we wijken zo kunnen inrichten dat de inwoner langer gezond en vitaal blijft? Hoe de samenwerking verloopt tussen het medisch en sociaal domein in het ondersteunen van inwoners? En op welke manier wij als kennisinstituut kunnen bijdragen aan integrale zorg en een gezonde leefomgeving?

Wapenfeiten

  • Achtergrond in de sociale wetenschappen, afgestudeerd als beleidsonderzoeker.
  • Verschillende onderwijsprogramma’s op het gebied van zorginnovatie en samenwerking in de wijk ontwikkeld.
  • Ervaring met werken in een internationale context.
  • Sinds 2017 betrokken bij het programma Integraal werken in de wijk.

In team Onderzoek en validatie met Lian

Yael Reijmer
Yael Reijmer

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

Bekijk profiel

Cynthia Hofman
Cynthia
Hofman

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

c.hofman@vilans.nl

Bekijk profiel

Margreet Reitsma
Margreet
Reitsma

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

m.reitsma@vilans.nl

Bekijk profiel

Dirk Lukkien
Dirk
Lukkien

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

d.lukkien@vilans.nl

Bekijk profiel

Minke ter Stal
Minke
ter Stal

Onderzoeker eHealth Onderzoeker eHealth

m.terstal@vilans.nl

Bekijk profiel

Marjolein Herps
Marjolein
Herps

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

m.herps@vilans.nl

Bekijk profiel

Jessica Michgelsen
Jessica
Michgelsen

Junior onderzoeker Junior onderzoeker

j.michgelsen@vilans.nl

Bekijk profiel

Nick Zonneveld
Nick
Zonneveld

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

n.zonneveld@vilans.nl

Bekijk profiel

Paulien Vermunt
Paulien
Vermunt

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

p.vermunt@vilans.nl

Bekijk profiel

Henk Herman Nap
Henk Herman
Nap

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

h.nap@vilans.nl

Bekijk profiel