Hendrik Buimer
Onderzoeker

Hendrik
Buimer

Onderzoeker

'Bij de ontwikkeling van zorgtechnologie moet de mens centraal staan'

Goede zorg, nu en in de toekomst

Voor een toekomstbestendige langdurende zorg is het belangrijk om te verkennen hoe  zorgtechnologie kan worden ingezet, zodat iedereen die dat wil kwalitatief goede zorg kan ontvangen. Door de grote hoeveelheid technologische ontwikkelingen en innovaties is het niet altijd gemakkelijk om te bepalen welke van deze toepassingen daadwerkelijk een meerwaarde hebben voor de zorg. Ik vind het boeiend om te onderzoeken waarom sommige technologieën breed verspreid zijn, terwijl andere de fase van pilots nooit ontstijgen en in de kast blijven liggen. Hierbij vind ik het belangrijk om altijd kritisch te blijven of een technologie echt meerwaarde heeft voor de mens en aansluit bij vraagstukken die leven bij cliënten en zorgprofessionals. Om echte impact te kunnen realiseren, moeten naar mijn idee bij de ontwikkeling van technologie de wensen en eisen van de mens centraal staan. 

Wapenfeiten van Hendrik Buimer

  • Draagt bij aan diverse Europese projecten (zoals Free Walker - Vilans).
  • Deelt opgedane kennis op verschillende (inter)nationale congressen, workshops en (wetenschappelijke) publicaties.
  • Is in 2021 gepromoveerd op een onderzoek naar de inzet van multimodale wearables in het dagelijks leven van mensen met een visuele beperking.

In team Onderzoek en validatie met Hendrik

Diny Stekelenburg
Diny Stekelenburg

Onderzoeker Onderzoeker

Bekijk profiel

Jessica Michgelsen
Jessica
Michgelsen

Junior onderzoeker Junior onderzoeker

j.michgelsen@vilans.nl

Bekijk profiel

Nick Zonneveld
Nick
Zonneveld

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

n.zonneveld@vilans.nl

Bekijk profiel

Paulien Vermunt
Paulien
Vermunt

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

p.vermunt@vilans.nl

Bekijk profiel

Henk Herman Nap
Henk Herman
Nap

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

h.nap@vilans.nl

Bekijk profiel

Minke ter Stal
Minke
ter Stal

Onderzoeker eHealth Onderzoeker eHealth

m.terstal@vilans.nl

Bekijk profiel

Margreet Reitsma
Margreet
Reitsma

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

m.reitsma@vilans.nl

Bekijk profiel

Nathalie Stolwijk
Nathalie Stolwijk

Onderzoeker Onderzoeker

Bekijk profiel

Dirk Lukkien
Dirk
Lukkien

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

d.lukkien@vilans.nl

Bekijk profiel

Yael Reijmer
Yael Reijmer

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

Bekijk profiel

Cynthia Hofman
Cynthia
Hofman

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

c.hofman@vilans.nl

Bekijk profiel

Marko Mravunac
Marko Mravunac

Onderzoeker Onderzoeker

Bekijk profiel