Johan van der Leeuw
Senior adviseur

Johan
van der Leeuw

Senior adviseur

'Mensen met dementie langer thuis'

Bij dementie is opname in het verpleeghuis op enig moment in het proces onvermijdelijk. Met een combinatie van domotica en zorg is gebleken dat het mogelijk is deze opname uit te stellen. Na opname kan domotica het gebruik van onrustbanden en bedhekken terugdringen. Ik zet me ervoor in om hiervoor de technologie te verbeteren en toe te passen in de praktijk.

Technologie voor dementie

Ik werk aan het verder ontwikkelen en uitrollen van technologie voor mensen met dementie en de bijbehorende zorgverlening. Het gaat om technologie voor thuiswonende mensen met dementie met en zonder opname-indicatie en voor hun partner of andere mantelzorgers.

Wapenfeiten van Johan van der Leeuw

  • Heeft met TNO de UAS-technologie ontwikkeld, die na 9 jaar ontwikkeling inmiddels op de markt is.
  • Ondersteunde en adviseerde diverse zorgorganisaties bij het gebruik van domotica voor mensen met dementie. 
  • Informeert meer dan 50 zorgorganisaties over domotica en zorg op afstand met de Kenniscirkel Domotica van Vilans.
Judith Oosterom
Judith
Oosterom

Senior adviseur Senior adviseur

j.oosterom@vilans.nl

Bekijk profiel

Elize van Wijk
Elize
van Wijk

Junior onderzoeker Junior onderzoeker

e.vanwijk@vilans.nl

Bekijk profiel

Diana Kole
Diana
Kole

Kennismanager/adviseur Kennismanager/adviseur

d.kole@vilans.nl

Bekijk profiel

Saartje Sondeijker
Saartje
Sondeijker

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

s.sondeijker@vilans.nl

Bekijk profiel

Nynke de Jong
Nynke
de Jong

Junior onderzoeker Junior onderzoeker

n.dejong@vilans.nl

Bekijk profiel

Hanneke Noordam
Hanneke
Noordam

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

h.noordam@vilans.nl

Bekijk profiel

Nienke Vos
Nienke
Vos

Onderzoeker eHealth Onderzoeker eHealth

n.vos@vilans.nl

Bekijk profiel

Xandra van Megen
Xandra
van Megen

Onderzoeker zorgtechnologie en eHealth Onderzoeker zorgtechnologie en eHealth

x.vanmegen@vilans.nl

Bekijk profiel

Stefanie Mouwen
Stefanie
Mouwen

Senior adviseur Senior adviseur

s.mouwen@vilans.nl

Bekijk profiel

Frans van Zoest
Frans
van Zoest

Expert innovatie Expert innovatie

f.vanzoest@vilans.nl

Bekijk profiel