Mireille de Beer Durand
Adviseur

Mireille
de Beer

Adviseur

'Net zo speciaal als ieder ander'

Een groot deel van mijn leven is er gekeken naar mijn beperking en wat ik allemaal niet kon. Zo keek ik ook naar mijzelf. Ik was bang voor contact met mensen. Nu niet meer. Ik accepteer mijn beperking. Als je dat doet, gaat er hele nieuwe wereld voor je open. Ik heb geleerd voor mezelf op te komen, nu wil ik graag anderen helpen die dat minder goed kunnen.

Mensen met een beperking verder helpen

Ik geef gastlessen empowerment. Ik vertel mijn levensverhaal aan mensen met een verstandelijke beperking en aan AVG-artsen in opleiding. Ik geef trainingen ‘Samen sterker’ aan mensen met een verstandelijke beperking. Ik ben ook trainer van de cursus ‘Die Ken ik’, over sociale netwerken. Zo hoop ik dat mijn ervaringsdeskundigheid andere mensen verder kan helpen. Daar zet ik me graag voor in.

Perspectief in beeld

Ook bij Vilans zet ik mijn ervaringsdeskundigheid in. Bijvoorbeeld bij een onderzoek naar de betrokkenheid van cliënten bij hun ondersteuningsplan. Ik ga die cliënten interviewen. Zo krijgen we hun perspectief goed in beeld. Nu ben ik bezig met interviews over vrijheidsbeperking, hoe mensen met een beperking dat ervaren.

Wapenfeiten van Mireille de Beer Durand

  • Interviews met cliënten voor Kennisplein Gehandicaptensector over de thema's Gezondheid en Ouder worden
  • Interviews voor een pilot van een nieuwe opleiding ervaringsdeskundigheid voor mensen met een verstandelijke beperking bij Fontys in Eindhoven
  • Cliëntvertrouwenspersoon in duo-functie bij S&L Zorg in Bergen op Zoom en Roosendaal

In team Kennisinfrastructuur met Mireille

Monique de Boer
Monique
de Boer

Online specialist Online specialist

m.deboer@vilans.nl

Bekijk profiel

Willy Calis
Willy
Calis

Senior adviseur Senior adviseur

w.calis@vilans.nl

Bekijk profiel

Judith Oosterom
Judith
Oosterom

Adviseur Kennispleinen Adviseur Kennispleinen

j.oosterom@vilans.nl

Bekijk profiel

Merel Schrama
Merel
Schrama

Coördinator team online specialisten Coördinator team online specialisten

m.schrama@vilans.nl

Bekijk profiel

Siem Valk
Siem
Valk

Online marketeer Online marketeer

s.valk@vilans.nl

Bekijk profiel

Annemieke Hoogland
Annemieke
Hoogland

Online specialist Online specialist

a.hoogland@vilans.nl

Bekijk profiel

Judith van Lier
Judith
van Lier

Senior adviseur Senior adviseur

j.vanlier@vilans.nl

Bekijk profiel

Hilair Balsters
Hilair
Balsters

Senior adviseur Senior adviseur

h.balsters@vilans.nl

Bekijk profiel

Betsy Albers
Betsy
Albers

Teamleider Kennispleinen Teamleider Kennispleinen

b.albers@vilans.nl

Bekijk profiel