Saartje Sondeijker
Senior onderzoeker

Saartje
Sondeijker

Senior onderzoeker

'Een stip op de horizon is nodig om veranderkacht los te maken op de werkvloer'

Het verbinden van leef- en systeemwereld

Wij Nederlanders zijn heel goed in ongebreidelde discussies over protocollen en procedures. Het gesprek over de cliënt komt hier zelden in voor.  We hebben met elkaar een angstcultuur gecreëerd die zich uit in controle en beheersing. Er mag niks mis gaan in de zorg! Om die reden werken we continu aan nieuwe structuren en zoeken  oplossingen in de systeemwereld. Dat is waar we goed in zijn.

Het is mijn ambitie om dingen af te breken en te laten -  de leefwereld weer centraal te zetten. Terug te gaan naar de essentie: een hulpbehoevende cliënt die graag zijn leven wil leiden zoals thuis met liefdevolle mensen om hem heen. En dan de vraag stellen: wat is daarvoor nodig?

Met behulp van inzichten uit de veranderkunde en transitiemanagement faciliteer ik medewerkers in zorgorganisaties om de leefwereld weer uitgangspunt te maken van hun handelen. Door de dialoog te zoeken met cliënten, familie en mantelzorgers en deze inzichten te integreren in een kort cyclisch leer- en verbeterproces op de werkvloer.

Wapenfeiten van Saartje Sondeijker

  • Een kleine 10 jaar geleden gepromoveerd op radicale transitieprocessen in de langdurende zorg.
  • Ontwikkelde een App om kwaliteit van zorg en leven op een leuke manier onderdeel te maken van het dagelijks handelen van professionals.
  • Vertaalde belevingsonderzoek onder cliënten in nieuwe zorgconcepten.
  • Is met haar creatieve ontwikkelgeest altijd betrokken bij de ontwikkeling van nieuwe innovatieve tools, methoden en concepten.

In team Waardigheid en trots met Saartje

Hedwig Schatteman
Hedwig
Schatteman

Managementassistent Managementassistent

h.schatteman@vilans.nl

Bekijk profiel

Vera Hendrikse
Vera
Hendrikse

Online specialist Online specialist

v.hendrikse@vilans.nl

Bekijk profiel

Hilda Sanders
Hilda
Sanders

Managementassistent Managementassistent

h.sanders@vilans.nl

Bekijk profiel

Lottie Pohlmann
Lottie
Pohlmann

Online specialist Online specialist

l.pohlmann@vilans.nl

Bekijk profiel

Ted Kraakman
Ted
Kraakman

Tranchemanager / Themacoördinator Tranchemanager / Themacoördinator

t.kraakman@vilans.nl

Bekijk profiel

Bellis van den Berg
Bellis
van den Berg

Senior adviseur meten en monitoren Senior adviseur meten en monitoren

b.vandenberg@vilans.nl

Bekijk profiel

Maartje van Trigt
Maartje
van Trigt

Senior HRD adviseur Senior HRD adviseur

m.vantrigt@vilans.nl

Bekijk profiel

Irene Woudwijk
Irene
Woudwijk

Managementassistent Managementassistent

i.woudwijk@vilans.nl

Bekijk profiel

Karin Manders
Karin
Manders

Online specialist Online specialist

k.manders@vilans.nl

Bekijk profiel

Diana Kole
Diana
Kole

Kennismanager Kennismanager

d.kole@vilans.nl

Bekijk profiel

Anouk Timmer
Anouk
Timmer

Managementassistent Managementassistent

a.timmer@vilans.nl

Bekijk profiel

Hannie Treffers
Hannie
Treffers

Directeur Programmamanagement Directeur Programmamanagement

h.treffers@vilans.nl

Bekijk profiel

Saskia ter Kuile
Saskia
ter Kuile

Communicatiemanager en woordvoerder Communicatiemanager en woordvoerder

s.terkuile@vilans.nl

Bekijk profiel

Saartje Sondeijker
Saartje
Sondeijker

Senior onderzoeker Senior onderzoeker

s.sondeijker@vilans.nl

Bekijk profiel